umývanie okien cena za m2Ktovie, možno sa na naše neveľké nákupné centrum hodia slová o tom, že „čo je malé, to je pekné,“ ale celé jeho osadenstvo veľmi dobre vie, že zásluhu na tomto stave nebude mať iba jeho veľkosť, skôr starostliví ľudia všade naokolo.

Pravdu-povediac, v žiadnom smere nepatríme k veľkým obchodným prevádzkam, tým skôr samotnou budovou alebo predajnou plochou, no v našom malom, ale útulnom meste sme takmer pupkom konzumného sveta. 

Ľudia k nám chodia zoširoka zďaleka. Takže sa nám pod strechou premelie každý deň poriadna kopa zákazníkov. Veľmi nás to teší a neustále robíme všetko preto, aby každý z nich bol dokonale spokojný a rád sa k nám vrátil aj nabudúce.

Budova…

cena umývanie okienBudova však nie je nafukovacia, takže od nás potrebovala a potrebuje systematickú starostlivosť, opateru a priebežné upratovanie všetkých  priestorov. Je dobré, že si na tieto práce vystačíme viac-menej sami, ale nájdu sa činnosti, kde sa musíme spoľahnúť na vyškolených profíkov a skúsených odborníkov. 

Medzi tieto, povedzme, externe zabezpečované služby patrí aj čistenie a umývanie veľkých presklených plôch, ktoré zo strany ulice tvoria takmer celú fasádu. Spomínam si, keď bola  budova dokončená a strihala sa páska, ako si do mňa manželka rypla – vraj tieto sklá by som umývať nechcela. Nekomentoval som, keďže centrum sa páčilo a bolo skutočne pôsobivé.

Časom sa ale ukázalo, že sklenená fasáda a ďalšie plochy budú na údržbu naozaj náročné. Najprv sme kalkulovali s našimi internými ľuďmi, ale bolo to príliš riskantné a efekt nízky. Potom prišli na rad mladí horolezci a študenti. Robotu síce technicky zvládali, ale kvalita umytia nás ani v jednom prípade neuspokojovala.

Takto…

cenník umývanie okienTakto sme sa prebíjali zhruba rok a niečo. Nakoniec sme na jednom sedení majiteľov rozhodli, že treba nájsť spoľahlivé, moderné a kvalitné riešenie. Nemalo by zaťažovať nás, ani naše okolie a malo by fungovať ako dajaké perpetum mobile.

Inšpiráciu som našiel raz večer na webe, kde mi padla do oka upratovacia firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. a najmä pozitívne ohlasy jej klientov, kladné recenzie a reakcie rôznych typov zákazníkov, či už z bežnej domácností alebo firmy. Kolegovia s mojim návrhom súhlasili, a tak sme sa s spoločnosťou A SERVIS spojili.

Tento krok sme urobili zhruba pred dvoma rokmi a neoľutovali sme ho ani na okamih. Spomínam si, že dohoda medzi nami padla rýchlo, keďže nám ponúkli výhodné podmienky a dlhodobú zmluvu, takže všetky naše starosti s tým, kto umyje okná a fasádu skončili.

S firmou…

výškové práceS firmou A SERVIS LIPKA sa z trvalej spolupráce stal časom kolegiálny a príjemný vzťah, ktorý na oboch stranách prešiel do dôvery a istoty. Dnes by sme nemenili ani za nič na svete. Nájsť profíkov, ktorí splnia svoje úlohy perfektne a samostatne, je viac ako výhra v lotérii.  

Rád by som moje posledné slová ešte trochu upresnil. Po dvoch rokoch spolupráce nemáme ani ten najmenší problém dohodnúť si akékoľvek zmeny, a to rýchlo a flexibilne. Na prvý pohľad sa to zdá byť samozrejmé, veď dva roky sú dva roky, ale naše obchodné a riadiace skúsenosti hovoria pravý opak.

A preto je vlastne oslobodzujúce, že ľuďom zo spoločnosti A SERVIS LIPKA už nemusíme proste – nič a nijako – ďalej vysvetľovať, ukazovať, či navigovať. Zvládnu všetky pracovné úlohy a dohodnuté veci celkom sami a vždy k našej plnej spokojnosti.

Pýtate…

výškové umývanie okienPýtate sa, ako to funguje? Keď poviem, že jednoducho, tak to sedí. Dohodneme sa, čo by sme potrebovali, ich zamestnanci prídu, urobia si svoje a s úsmevom odídu. Skrátka dokonalí profesionáli, ktorí dennodenne využívajú svoje dlhoročné a bohaté skúsenosti. Aj vďaka tomu dnes firma A SERVIS LIPKA predstavuje jednotku na trhu upratovacích a čistiacich služieb.

Pokiaľ ide o rytmus a pozadie týchto služieb. Firma k nám posiela svojich zamestnancov raz mesačne. Všetky okná a fasádu umyjú, vyčistia a perfektne vyleštia. Ešte nikdy sa nestalo, žeby sa zo strany A SERVIS LIPKA zmenil termín, čas príchodu alebo nás čakala iná faktúra. Dostávame len kvalitné, spoľahlivé a precízne odvedené služby na špičkovej úrovni. 

Niet sporu, že sotva koho z nás by potešilo, ak má za svoje poctivé peniaze dostať tovar v nižšej kvalite. Nehovoriac o tom, že máte odrazu – a vy ani veľmi netušíte prečo – zaplatiť vyššiu cenu, aj keď sa objednaný tovar alebo služby nijako nezmenili. To sa predsa nerobí!

Priznajme…

ako vyleštiť oknáPriznajme si ale, že často sa s podobnými situáciami, najmä v oblasti služieb, stretávame ešte aj dnes. Rád a s uspokojením musím konštatovať, že nič podobné sa nám v partnerskom vzťahu s firmou A SERVIS LIPKA ešte neprihodilo. Aj to výrazne svedčí o charaktere, profile a základoch firemnej kultúry tejto spoločnosti. 

Poviete si, ok. Ak chce firma zarábať a udržať sa na trhu, zrejme jej nič iné neostáva a musí klienta vedieť presvedčiť. Iste, znie to logicky. Ale skúsme si udržať takýto firemný profil viac ako dvadsať rokov. Nestraťte vytvorený kredit a dôveru zákazníkov v Českej republike, na Slovensku, ale i v Nemecku a Rakúsku. Pracujte len s najlepšími a najmodernejšími technológiami bez toho, aby sme upadli do uspokojenia…

Je jasné, že spoločnosť A SERVIS LIPKA tieto náročné výzvy a každodenné úlohy zvládla a zvláda s prehľadom, na úrovni skutočných profesionálov. A môžete mi veriť, že svojich zákazníkov dokáže o týchto skutočnostiach presvedčovať neustále, v každej jednej realizovanej zákazke, bez ohľadu na jej veľkosť alebo náročnosť.

Napokon…

ako vyleštiť okná bez šmúhNapokon, samotná čistiaca metóda, ktorú firma už roky využíva, svedčí o komplexnosti s akou A SERVIS LIPKA ku svojej práci pristupuje. Po rokoch cizelovania a ladenia je tento systém čistenia už takmer dokonalý. Od samého začiatku pritom spolieha na tri overené  a skvelé veci: vynikajúcich a pracovitých ľudí, výbornú a spoľahlivú techniku a dokonale účinnú čistiacu chémiu.

Jedným slovom – technológia, ktorú firma A SERVIS LIPKA pri umývaní, čistení a leštení okien, výkladov, výloh alebo presklených plôch používa je natoľko progresívna a flexibilná, že sa dá bez ťažkostí aplikovať aj na veľmi znečistené sklenené plochy.

Asi treba podotknúť, že nemusí ísť len o konkrétny druh znečistenia. Problémom býva aj zložitý prístup k oknám, ich nejednoduchý tvar, náročná konštrukcia alebo špecifické prostredie, kde sú takého okná inštalované.

Systém…

ako na umývanie okienSystém čistenia sa však osvedčil na sto percent a pri každej jednej zákazke funguje celkom spoľahlivo. Ak sú napríklad okná klienta znečistené hrubou špinou. To znamena napr. stavebnými materiámi celý systém ich práce začne so širokou a ostrou škrabkou. 

Vďaka účinnej škrabke sú okná zbavené hrubých nečistôt, čím sa pripravia na ďalší krok. Pochopiteľne, pracovať s ostrým predmetom na kĺzkom povrchu, akým sklo určite je, si vyžaduje opatrnosť a sústredie. Nesmú sa poškriabať sklá, ani rámy, a zároveň poraniť prsty alebo dlane zamestnancov.

Musím na tomto mieste jasne zdôrazniť, že na rozdiel od iných upratovacích firiem, ktoré sme ešte pred spoluprácou so spoločnosťou A SERVIS LIPKA veľa ráz vyskúšali, neumývajú jej zamestnanci len samotné sklo, či v našom prípade sklenené plochy na fasáde.

Ich…

čím umyť oknáIch čistiaca a rokmi vyladená metóda zahŕňa celé okno, teda rám aj parapety. Pokiaľ ide o fasádu nášho obchodného centra, pracovníci poumývajú aj tenké hliníkové lišty, plastové prechody medzi tabuľami skla alebo malé, trochu skryté detaily samotnej konštrukcie.

Takže po ukončení práce so škrabkou firma nasadí silný a účinný roztok teplej vody a špeciálneho čistiaceho saponátu. Chemicky je tento jedinečný prípravok nielen veľmi účinný. Ale k samotným oknám a ich materiálu sa chová ohľaduplne a nanajvýš šetrne.

Roztokom sa systematicky vyumýva každý centimeter plochy, takže slovné spojenie – umyť okná – tu získava celkom presný a hmatateľný význam. Vďaka tejto dôležiej etape čistenia sa tak každé sklo zbaví prachu, nečistôt a mastnoty, čo je pre celkový výsledok podstatné.

Ďalším…

prípravky na umývanie okienĎalším, v poradí už tretím krokom čistiacej metódy firmy A SERVIS LIPKA  je efektívne využitie stierky s pružnou a kvalitnou gumovou lištou. Akékoľvek okno alebo sklenená plocha sa vďaka nej dokonale zbaví zvyšnej vody a nežiadúcich stôp čistiacej peny. Čo prispieva ku konečnému skvelému výsledku.

Raz mi proces čistenia popisoval jeden zo zamestnancov. A tak som sa pri tej príležitosti i niečo dozvedel. Že po práci so stierkou, nechávajú plochu celkom zámerne a pomaly doschnúť. Ako vtedy povedal, tento krok je pre ich metódu veľmi dôležitý. Ak má totiž byť finále – teda leštenie – úspešné, musí ostať celá plocha okna alebo fasády dokonale suchá.

Samotné leštenie máva potom charakter malej alchýmie. Spoločnosť A SERVIS LIPKA zásadne nepracuje s nijakými chemickými leštidlami. Využíva len techniku tzv. suchého leštenia. Aj keď ide o spôsob leštenia, ktorý si vyžaduje viac času a fyzickej námahy ako pri chemickom leštení,  je tento spôsob základom celkovej kvality poskytovaných služieb.

Keď…

ako odstrániť polepy z okienKeď som po prvý raz toto leštenie videl, mal som z toho veľmi autentický pocit. Spôsob spočíva v jednoduchom použití kusa čistej a suchej bavlnenej textílie, ktorou sa plocha okien vyleští až do bodu, keď ostanú krásne čisté a žiarivé.

Treba tiež poznamenať, že okná a sklenené plochy vyleštené len takto – na sucho – ostávajú podstatne dlhšie čisté. To nám dokázala aj naša fasáda. Zároveň sa ale nový prach a nečistoty poletujúce v ovzduší neusadia na skle tak ľahko, ako pri leštení chemickou cestou. Skrátka, je to naozaj funknčné, a pritom prosté riešenie.

Podľa slov ľudí z firmy A SERVIS LIPKA je naviac dlhodobo potvrdené. Že každá leštiaca kozmetika časom na skle generuje dosť nepekné šmuhy. Pri umývaní sklenených plôch preto nesmú na sklách a oknách zostať zbytky starého leštidla.

Ak…

umývanie zimných záhradAk sa tento odskúšaný postup v niečom zanedbá, naozaj sa môže ľahko stať, že takéto leštidlo celkom nečakane „vystúpi“ a objaví sa už na umytej a čistej ploche. Našťastie s firmou skutočných profíkov akým A SERVIS LIPKA nesporne je, nás nič podobné nikdy nepostretlo a verím, že ani nepostretne.

A ešte niečo. Bežné chemické leštidlo vytvára na skle druh neviditeľného a málo poznaného povlaku. Ktorý sa začne nečakane správať ako kvalitná lepiaca páska. Na oknách sa potom oveľa rýchlejšie zachytí veľké mnoho prachu zo vzduchu a mikročiastočky špiny prinášané vetrom. Výsledok? Okná sa po krátkom čase môžu umývať zase.

Z pohľadu nášho neveľkého nákupného centra som presvedčený, že firma A SERVIS LIPKA dokáže pre každého zákazníka urobiť maxiumu, a to v každom smere. Počas nasadenia a práce týchto skutočných odborníkov máva človek pocit, že v tej chvíli nie je nič dôležitejšie, ako práve táto zákazka, toto okno alebo táto sklenená fasáda.

V istom…

umývanie výkladovV istom zmysle je toto počínanie podobné ako i v našom cente. Aj pre nás bol a bude zákazník centrom každodenného snaženia – vždy a bez rozdielu. Netriedime a nevnímame naše služby medzi „tie podstatné, hlavné a viac výnosné, a tie menej dôležité, či doplnkové.“ Nerozlišujeme ani čas predaja, napr. pred sviatkami alebo vo všedný deň. V každom okamihu sme v plnom nasadení a pripravený pomôcť zákazníkovi. 

Myslím, že náš obchod uprosted mesta a služby upratovacej firmy Prievidza okna, výškové umývanie, odvádzajú pre zákazníka maximum možného. Už veľa ráz sa ukázalo, že práve tento postup zaručene vedie k vytváraniu skutočnej hodnoty značky, oceňovaného mena a pozitívneho charakteru spoločnosti. Každé prosím, každé ďakujem a každý úsmev naviac majú v tomto zmysle kľúčový zmysel.

Ako…

umývanie presklenných stienAko som už niekoľko ráz naznačil. Služby, ktoré pre nás spoločnosť A SERVIS LIPKA realizuje majú pre nás viac významov, ako „len“ čisté okná a fasádu. Vďaka pravidelnej, veľmi kvalitnej práci máme sklenené plochy centra dokonale čisté a žiarivé, čo je pre image firmy podstatné. S tým súvisí aj dobrý pocit u každého nášho zákazníka. Čo logicky vedie k jeho trvalej spokojnosti s našimi poskytovanými službami.

Čisté sklá fasády a okien navyše demonštrujú našu úctu a otvorenosť voči klientovi, inšpirujú jeho ochotu navštíviť práve nás a minúť svoje peniaze za tovar, ktorý mu ponúkame práve my. Takže špičkové upratovacie a čistiace služby firmy A SERVIS LIPKA nám pomáhajú v lepšom a kvalitnejšom podnikaní a dosahovaní vyššej úrovne profesionality. Ďakujeme…